Yoga Candır

Çakraların Dili Var - Kamp

Çakraların Dili Var – Kamp, 5 gün sürecek bir kişisel keşif macerası.  

Çakralarla ilgili çok yoğun bir bilgi kirliliği var. Yapacağımız teorik derslerde çakra nedir, ne değildir, çakra açmak nedir, dengelemek nedir bunların hepsini netleştireceğiz. Ama bu en büyük ve en önemli hedefimiz değil.

En büyük ve en önemli hedefimiz modern hayatın ritmiyle uzaklaşıp, yabancılaştığınız güçlerimizi keşfetmek ve onları kullanmayı öğrenmek.

Kampımız süresince teker teker 7 ana çakraya odaklanacağız. Çakralara dair çalışmalarımızı hem teorik hem de pratik olarak tasarladık. Genel bir giriş yaptıktan sonra tüm çakralarla ilgili teker teker çalışma fırsatı bulacağız. Her bir çakra için özenle sunumlar hazırladım. Teorik kısımları oturup pasif bir şekilde dinleyeceğiniz dersler olarak hayal etmeyin. Hazırladığım soruların da yardımıyla sizleri de tartışmaya katacağım ve keyifli sohbetler yapacağız. Siz de aklınıza gelen tüm soruları rahat rahat sorabileceksiniz.

Pratik derslerimizi de bir o kadar amacımıza özel olarak hazırladık. Günde iki yoga pratiğimiz var. Tüm pratik çalışmalarda Asana, Pranayama ve Kriya Meditasyonları olacak. 

Yoğun bir şekilde yoga pratikleri yapıp yoga felsefesi konuşacağımız bir kamp bu. Yine de günün ortasında uzun bir serbest zaman bıraktık. Hem öğrendiklerimizi değerlendirecek zamanınız olsun istedik, hem de Kaş’ın masmavi denizinin tadını çıkarmadan olmaz diye düşündük.

Aşağıda ayrıntılı kamp programını bulabilirsiniz. Yine de sorularınız varsa çekinmeden bize sorun.

Kamp Programı

Perşembe, 15 Temmuz 2021
12:00-14:30 Kampa giriş ve yerleşme
15:00-17:30 Teorik oturum: Çakralara genel bakış & Muladhara Çakra
18:00-19:30 Yoga Pratiği – Kök
20:00-21:00 Akşam yemeği

Cuma, 16 Temmuz 2021
08:30-10:00 Yoga Pratiği – Yin (Kalçalar)
10:30-11:30 Kahvaltı
11:30-14:30 Teorik oturum: Swadisthana & Manipura Çakralar
14:30-18:00 Serbest Zaman
18:00-19:30 Yoga Pratiği – Karın merkezi
20:00-21:00 Akşam yemeği

Cumartesi, 17 Temmuz 2021
08:30-10:00 Yoga Pratiği – Kalp
10:30-11:30 Kahvaltı
11:30-14:30 Teorik oturum: Anahata & Vishuddha Çakralar
14:30-18:00 Serbest Zaman
18:00-19:30 Yoga Pratiği – Mantra
20:00-21:00 Akşam yemeği

Pazar, 18 Temmuz 2021
08:30-10:00 Yoga Pratiği – Sezgisellik
10:30-11:30 Kahvaltı
11:30-14:30 Teorik oturum: Ajna & Sahasrara Çakralar
14:30-18:00 Serbest Zaman
18:00-19:30 Yoga Nidra
20:00-21:00 Akşam yemeği

Pazartesi, 19 Temmuz 2021
07:30-09:00 Yoga Pratiği – Mantra Laya
09:30-11:00 Kahvaltı ve ayrılış

Covid-19 Önlemleri!

* Tüm bungalovlar, ortak alanlar ve yoga şala, Şifa İlaçlama tarafından düzenli olarak Biocan A kullanılarak ilaçlanmaktadır.
* Bungalovlarda yatak kapasitesine bakılmaksızın 1/2/3 kişi konaklama yapılacaktır. Fakat daha büyük olan bungalovlarda aileler ya da arkadaş grupları daha kalabalık gruplar halinde konaklayabilecektir. (2-6 kişi konaklama kapasiteli bungalovlarımız bulunmaktadır)
* Yoga pratikleri sırasında maske kullanılmayacak fakat ortam sürekli olarak havalandırılacaktır.
 Diğer atölye ve dersler açık havada düzenlenecektir.
* Misafirlerimizden kişisel hijyen ve sosyal mesafe kurallarına özen göstermelerini rica ediyoruz.

Kamp Ücreti ve Konaklama Seçenekleri

Oread Garden’ın birbirinden farklı evleri sizlere farklı tip ahşap evlerde değişik konaklama seçenekleri sunuyor.

Kurs Ücreti:

Kişi başı kurs ücreti: 1400 TL
(Bu fiyata konaklama, ulaşım ve yemek dahil değildir.)

Konaklama:

Konaklama rezervasyon ve organizasyonu tamamen Oread Garden’a aittir. Biz kurs için özel olarak oda rezervasyonu yaptırmadık, fakat kurs tarihlerinde alanda başka bir etkinlik olmayacak. Tek, iki ve üç kişilik oda seçenekleri, fiyatları ve yer durumu için sizi Oread Garden’a yönlendireceğiz. Kesin kayıt, konaklama ücretini Oread Garden’a ödedikten sonra alınacak, kurs ücretini etkinlik tarihinde ödeyebileceksiniz.

Oread Garden‘ın kişi başı fiyatları ise aşağıdaki gibi:
Tek kişilik odada konaklama: 550 TL/gece
İki kişilik odada konaklama: 350 TL/gece
Üç kişilik odada konaklama: 300 TL/gece

* Tüm konaklamalara sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Kahvaltıda çay sınırsızdır.
* Günlük 1L su ve 1 bardak kahve kurs ücreti içindedir. Diğer tüm harcamalar ekstra olacaktır. Kurs alanına dışarıdan yiyecek ya da alkolsüz içecek getirmek serbesttir.
* Ücretler kişi başıdır.
* Ülke gündemi yakından takip edilmekte olup, kursa katılımı kısıtlayıcı bir durum gerçekleştiğinde kurs iptal edilebilecektir. Bu durumda alınmış ücretlerin tamamı geri ödenecektir.

* Oread Garden’ın ahşap ev ve bungalovlarda tuvalet ve duş imkanı vardır.
* Oread Garden yemekleri vegan opsiyonlu vejetaryen olarak sunmaktadır.

* Kaş merkeze 10 km mesafede bulunan Oread Garden’a ulaşım ve Kaş transferleri ücrete dahil değildir. Oread Garden kara yoluyla ulaşmak için çok müsaittir.

Eğitmenler Hakkında

Eğer bizi tanımıyorsanız aşağıda kendimizle ilgili bir iki paragraf bilgi vermeye çalıştık. Sizlerle tanışmak için sabırsızlanıyoruz :). Eğer bu süre zarfında bizimle daha önce tanışmak, soru sormak, iletişime geçmek istiyorsanız “Program”daki derslerimizden birine katılabilir ya da İletişim kısmından bize yazabilirsiniz.

Zeynep İncir

Sanırım özgeçmişimin en ilgi çekici kısmı son iki yıl. Son iki yılımı Bali’de uluslararası bir okulda (Shades of Yoga) yoga eğitmenleri eğiterek geçirdim. Eğittiğim birbirinden muhteşem yoga hocalarının dünyanın dört bir yanında dersler veriyor, stüdyolar açıyor olması beni gururlandırıyor.

Bali’de geçirdiğim süre boyunca Meghan Currie, Dylan Werner, Octavio Salvado, Simon B’org-Olivier gibi dünyaca ünlü yoga eğitmenlerinin atölyelerine katılma fırsatı buldum. Ayurvedik yaşam, Sky-high yoga, yin yoga eğitmenliği, mayofasyal hareket eğitimi gibi eğitimlerin nicelerine sonsuz bir öğrenme isteğiyle katıldım. Son olarak da The Practice Bali’de Tantric Hatha Eğitmenlik Eğitimi aldım ve evime geri döndüm.

Akademik hayatıma tıpkı Gökçe gibi ODTÜ’de mühendislik eğitimi alarak başladım ve mezun oldum. Bu uzun yıllar önceydi ve ilk fırsatta mühendislik yapmak yerine, öğrenci kalma yoluna adadım kendimi. Ankara Üniversitesi DTCF’de Tiyatro Tarihi ve Teorisi okudum. Yetmedi ODTÜ Felsefe Bölümü’nde yüksek lisansa başladım.

Öğrenmek ve öğrendiklerimi paylaşmak için bitmek tükenmek bilmeyen bir istek duyuyorum. Eğer bize katılırsanız sizinle paylaşmak istediğim pek çok şey biriktirdim.

Gökçe Göksu

Gökçe, İzmir doğumlu, deniz ve doğa aşığı. Hep “şeylerin” nasıl çalıştığını ve yaşamla doğayı dengede tutan nasıl gizemli güçler olduğunu merak etti. Bu merak Gökçe’yi önce mühendis olmaya ve sonra bilimin ötesindeki bilinmezlikleri aramaya itti.

ODTÜ’den mühendis olarak mezun olup, büyük şirketlerde mühendislik yapan Gökçe, hep hayatın anlamını öğrenmek istedi. “Neden?” sorusuna cevap aradığı bu uzun süreçte sağlıklı ve dengeli bir hayat yaşayabilmek için doğu sanatlarına ve felsefelerine çekildi. Üniversitede Aikido öğrenmeye başladı. 10 yıl kadar Aikido çalıştıktan sonra, Japonya Aikikai tarafından verilen 2. Dan siyah kuşağı almaya hak kazandı.

Yoganın bütüncül hayat anlayışı, daha sonra Gökçe’yi kendisine çekmekte hiç zorlanmadı. Bir kaç sene yoga çalıştıktan sonra, ilk eğitmenlik eğitimi için Bali’ye gitti. Yoganın arkasındaki uçsuz bucaksız bilgi birikiminden büyülenen Gökçe, Bali’de iki aydan fazla süre kalıp iki ayrı eğitmenlik eğitimi bitirdi ve RYT500 olarak Türkiye’ye geri döndü.

Türkiye’de Yoga Candır’ı Zeynep’le birlikte kurduktan sonra Bali’de ve Türkiye’de sayısız ders ve atölyeler verdi. Çeşitli atölye ve eğitmenlik eğitimlerinde öğretmen ve asistan oldu. Yoga Alliance E-RYT500 sertifikası sahibi Gökçe, dünyanın farklı lokasyonlarında Rod Stryker, Meghan Currie, Kino MacGregor, Doug Swenson, ve Simon Borg-Olivier gibi isimlerle çalıştı ve çalışmaya devam ediyor.

Gökçe aynı zamanda Mikao Usui’nin öğretilerini takip eden ve sevgi dolu şifacılar yetiştiren 3. seviye bir Reiki Ustası. Ayrıca sınırsız bilim ve bilgi birikimi ile büyülendiği Astroloji’nin de hayat boyu öğrencisi ve bu alanda çeşitli atölyeler düzenliyor.

Bugün, Yoganın bütüncül yaklaşımı, Aikidonun kadim denge bilimi, Reikinin iyileştirici gücü ve yıldızların bilimini harmanlayan Gökçe, öğrencilerine “şeylerin” biribiri ile ilişkisini, kendi eşsiz yaklaşımı ve anlayışı ile öğretmeye devam ediyor.