Yoga Candır

100% online

-Tekrar tekrar izleyebileceğin dersler.
- Yoga Eğitmeninin El Kitabı (380 sayfa).
- Özel tasarlanmış sunumlar.
- Deneyimli eğitmenlerin birebir rehbeliği.
- Eğitmenlerle sık sık yapılan özel görüşmeler.
- Esnek ders ve görüşme saatleri

Uluslararası
Yoga AllıAnce
onaylı sertifika

Dolu Dolu Bir Eğitim

- Sistemli bir şekilde yapılandırılmış içerik.
-Tekrara düşmeyen, konudan sapmayan, farklı görüşlere saygılı ders anlatımları.
- Öğrenme sürecini destekleyecek ödevler.
- Tüm sorularını rahatça sorabileceğin birebir görüşmeler.

Yoga Candır - 200 Saat Yogada Ustalık ve Eğitmenlik Eğitimi

Yoga Candır Yoga Eğitmenlik Eğitimi ve Ustalaşma Eğitimi, neredeyse tamamen dijital platformada gerçekleşir. Bu sayede kendi eğitimininin yoğunluğunu özgürce planlayabilirsin.

Dijital ortamda istediğin an ulaşabileceğin dersler, birebir online görüşmelerle desteklenerek ilerler. Böylece eğitim boyunca kişisel ihityaçlarına göre sürekli destek almaya devam edersin. Tüm sorularını istediğin kadar sorabilir, zorlandığın konularda istediğin kadar uzun süre yardım alabilirsin. 

Bu eğitimi; eğitmen olmak isteyenler için olduğu kadar, kendi pratiğini anlamak ve geliştirmek isteyenler için de planladık. Evet, bu eğitimin sonunda aslanlar gibi yoga dersi verebileceksin. Komutlar, ders planlama, tema oluşturma, duruş düzeltme…

Yine de asıl amacımız,

ışık olmayı

ışık saçmayı hatırlamak.

 

 

 

Derslerin yoğunluğunu kendin belirle.

 • Eğitim 8 bölümden oluşuyor. Her bölüm en az iki hafta sürüyor Yani eğitimi istersen 4 ayda bitirebilirsin.
  • Ya da günlük programın yoğunsa, dersleri daha seyrek tamamlayıp eğitimi daha uzun sürelere yayabilirsin.
 • Bu süreçte önemli olan eğitimden kopmaman. Merak etme, eğitimin ilk başında eğitmenlerimizle yapacağın görüşmede sana özel sürdürülebilir bir programı beraber hazırlayacağız.

Hiçbir zaman yalnız değilsin.

 • Her bölümü tamamlamak için usta eğitmenlerimizle başbaşa yapacağın online seanslar var.
  • Derslerle ilgili tüm sorularını sorabilir,
  • Asanalarınla iligli özel olarak geri bildirim alabilir,
  • Ders verme tekniğini birebir eğitmeninle geliştirebilir,
  • Hazrıladığın serilerle ilgili ayrıntılı geri bildirimler alabilirsin.

 

 

 

 

 

 

Eğitimin Amacı

Yoga bedensel bir etkinlikten çok daha fazlasıdır. Fiziksel gücünü ve esnekliğini geliştirmek bu eğitimin sadece yan faydalarından biri olacak.

Yoga eğitmenlik eğitimimizin asıl amacı,

kendine anlamlı bir hayat yaratma yolculuğunda

seni yenilmez kılacak güçlerini 

sana geri vermek.

Yogin doğru pratiği yapıp yapmadığını anlamak için matın üzerinde yapabildiklerine değil, hayatına bakar. Bizim odağımız da hayat, matı, pratiğini ve asanaları sadece birer araç olarak kullanacağız. Tam da olması gerektiği gibi.

Derslerimde hep söylerim, işler ters gittiğinde ya da hayat üzerine üzerine geldiğinde sana güç veren şey matın üzerinde yapabildiklerin olmayacak. Matın üzerinde öğrendiklerini hayatına yayma becerin olacak.

Hayatının hangi noktasında olursan ol, pratiğin seni asla bırakmayacak. Çünkü pratiğin fiziksel bedeninin insafına bağlı olmamalı. (Kendimizi kandırmayalım, dünya fani.)

Çünkü yoga asana değildir.

Peki nedir?

Konuşacağız, anlatacağım, deneyimleyeceksin,

hissedeceksin, bileceksin.

 

Neden Yoga Candırı Seçmelisin

Hayatını değiştirmek mi istiyorsun?

Yoga bu konuda sihirli bi değnek, evet.

Kendim de böyle deneyimledim, öğrencilerimde de gördüm. Yoga sana kim olduğunu, ne olduğunu hatırlatır.

Ne kadar güçlü olduğunu, ne kadar mucizevi olduğunu, ne kadar güzel olduğunu hatırlatır. Yoga içindeki yücelikle hayatı kuşatmana yardım etmek için var.

Yoga Candır farkıyla hem kendin için hem de öğrencilerin için özel pratikler tasarlamayı öğreneceksin. Hazırladığın pratikler yoginlerin hayat amaçlarına uygun olacak. Kendilerini gerçekleştirme yolunda karşılarına çıkan engelleri yakıp yıkmalarına yardım edecek güçte olacak.


Her zaman dürüst ve açık olan eğitmenlerin olacak ve tüm sorularını sorabileceksin. Sana hiç bir zaman masallar anlatılmayacak. Eğitimin her dersi ayakları yere basan neyi niye öğrendiğini takip edebildiğin dersler olacak. Böylece kendini yetkin hissedeceksin. Eğitimden mantığını anlayamadığın bir sürü bilgiyle ayrılmayacaksın.

Hangi pratiği yaparsan yap, sana kim ne vaad ederse etsin

kalıcı ve anlamlı bir değişiklik

asla dışarıdan gelmeyecek.

Aradığın cevap sensin. Her seferinde sensin.

Yoga pratiğin, hayatını içindeki mucizeyle kuşatmana yardım etmek için var. Bu yolda kadim guruların bize sunduğu teknikleri en etkili şekilde kullanmayı öğreneceksin.

anyrgb.com (59)

 

 

 

Natalie Marcoux

Zeynep yoga eğitmenimde aradığım her şey ve daha fazlasıydı. Bana sonsuz şefkat ve anlayışla, tüm beklentileri geride bırakıp evrene güvenmeyi öğretti. Eğitimden kendime ve çevremdekilere olan güçlü bir inançla, bilgili bir yogik tarih ve gelenek temeli ile ve en önemlisi, mat üzerinde ve dışında yoga yapmanın sarsılmaz bir anlayışıyla ayrıldım. Onun çok güçlü bir varoluş tezahürü olduğuna inanıyorum ve onunla yollarımız kesiştiği için çok şanslıyım. Yollarımızın tekrar kesişeceği zamanı heyecanla bekliyorum. Şimdi onunla tekrar pratik yapabilseydim, yapardım.

 


Zeynep was everything I was looking for in my yoga teaching instructor and more. She went beyond all expectations of compassion and understanding while teaching me to leave all expectations behind and trust the universe. I left the training with a strong belief in myself and those around me, a knowledgeable base of yogic history and tradition, and most importantly an unwavering understanding of how to practice yoga on and off the mat. I believe she is a powerful positive manifestation that I am very lucky to have had in my path and I look forward to our next crossing. If I could train with her again right now I would.

 

 

 

Neden Köklü Bir Yoga Geleneğini Takip Etmek Önemlidir

Günlük hayatın daha büyülü ve daha anlamlı olması gerektiğini sen de hissediyor musun?

İşte, senin pratiğin,
ruhunun büyüsü ile
günlük yaşam arasındaki uçurumu kapatmak için var.

Yoganın odağı Şakti, yani, güçtür. Mat pratiğin sana güç verir.
Birazcık günümüz yoga dünyasına bakarsan pratik yapan hemen hemen herkesin güçlendiğini göreceksin. Daha dikkatli bakarsan, pratikleriyle huzur ve dengeyi bulanların sayısının maalesef pek de fazla olmadığını fark edebilirsin. Hele ki pratiklerinin içinde meditasyon yoksa… Belki de zaten durumun farkındasın ve o yüzden bu satırları okuyorsun.

Hayatlarını güzelleştirmek isteyip, ruhunu aydınlatacak yollara başvuran birçok insan var. Bizler de bunların arasındayız. Ama birçok kişi karanlık döngülerinden bir türlü kurtulamıyor. Biz bunların arasında değiliz. Sen de olmayacaksın. Çünkü kendin için doğru olan pratiği yapacaksın.

Peki, neden o kadar insan kendilerine uygun pratikleri yapmıyorlar?

Kendilerine uygun pratikleri seçmeyi bilmiyorlar. Çağımızın en önemli sorunlarından biri bilgi kirliliği. Tabi ki bu sorun yoga için de geçerli. Birçok asana ve onların fiziksel etkileri biliniyor. Yaptığı işe saygısı olan tüm yoga eğitmenleri bu kadarını biliyor. Ne yazık ki asanaların ve diğer tekniklerin bilinci şekillendirme etkisi pek bilinmiyor. Birçok yoga okulu bu bilgiye kendileri de ulaşamadıkları için öğrencilerine de aktaramıyorlar.

Eğer bir yoga okulu köklü bir yoga geleneğini takip etmiyorsa bir pratiğin bilinci nasıl etkileyeceğini de bilemiyor.

Günlük hayata fazlasıyla adapte olmuş bilincimizi
dönüştürmenin bir yolunu bulmadan
ruh, zihin ve beden arasındaki uçurumu
kapatmak mümkün olmuyor.

Sri Vidya Geleneği

Yoga Candır olarak Sri Vidya geleneğinin bir parçasıyız. Geleneğin adını güzelin bilimi diye çevirebilirim. Sri Vidya, hayata sırt çeviren yoga akımlarının aksine hayata kucak açan bir gelenek.

Sadece içsel meditasyonlara odaklanan yoga akımları, anlamlı olanın yalnızca duyusal deneyimin dışında bulunabileceğini savunurlar. Ne de olsa duyusal olarak deneyimlediğimiz dünya değişken ve gelip geçicidir.

Sri Vidya, işte bu değişken ve gelip geçici alanda da anlamlı olanı, kutsal olanı, yani güzel olanı, görünür kılma konusunda uzmanlaşır. Güzelin bilimi ismini buradan alır.

Peki nedir bu değişken ve gelip geçici olan.
Herşeydir. Varlıktır.
Kendi varlığımız ve çevremizdeki her şeyin varlığıdır. Sahip olduğun en değerli ve en güçlü mucizedir.

Gelenek  neden bu kadar önemli?

Sri Vidya geleneği bize bir sistem veriyor. Bu sayede hangi pratik nasıl yapıldığında tam olarak ne sonuç veriyor biliyoruz. Tabi ki bahsettiğim sistem modern tanımıyla bir bilim değil. Yine de geliştirilme yönteminin günümüz bilimsel düşünme yöntemine çok yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Binlerce yıldır, (bu arada, binlerce yıldır dedikçe hiç küçümsemeyin, az buz değil en az 7000 yıl öncesine dayandığını biliyoruz yoga geleneğinin.) binlerce yıldır nesillerce insan çeşitli meditasyon ve kriya tekniklerini uygulamış. Bir çeşit deneysel çalışma yöntemi gibi düşünebilirsiniz bunu. Sonunda geleneğin içinde öyle teknikler gelişmiş ki sonuçları neredeyse kesin bir şekilde bilinebilir olmuş.

Eğitimin sonunda, elinde nesiller boyu, özenle, sevgiyle, aşkla öğretmenlerden öğrencilerine aktarılmış teknikler olacak. Bizim için çok kıymetli olan Yoga ve Sri Vidya öğretilerini seninle de paylaşmak için heyecanlıyız.
Önce Yogin’i sonra hayatı dönüştürecek kadar güçlü olan yoga geleneği bedensel bir pratik gibi tanıtılıyor. Eğitim açmamızın temel sebebi de bu. Geleneğin yüceliğini gururla taşıyacak yoginlere o kadar çok ihtiyacımız var ki.

Çünkü yoga candır!

 

 

 

 

 

 

Roman Riebesmeier

Zeynep ile Yoga Eğitmenlik Eğitimim cidden şu ana kadar yaşadığım en iyi Yoga deneyimiydi! Zeynep çok hırslı bir öğretmen ve paylaşacak çok fazla bilgisi var! Her zaman dakikti, her zaman hazırlıklı ve akışları harika! Size yavaş ve sabit bir nefes ve akış hızı öğretecek! Eğitimine katılın şaşıracaksınız!!!! Teşekkürler Zay, sevgiler Roman


My Yoga Teacher Training with Zeynep was seriously the best Yoga experience i had so far! Zeynep is such an ambitoned teacher and she has so much knowledge to share! She was always on time, always on time, always prepared and her flows are amazing! She will teach you a slow and steady breathing and flow pace! Join her training and you will be amazed!!!! Thank you Zay with love Roman

 

 

 

Teknik Detaylar
Eğitimin İçeriği
 • Yoga Tarihine ve felsefesine giriş
 • Yoganın amacını anlamak
 • Meditasyon kuramı
 • Asananın Yoga tarihindeki yeri
 • Mat pratiğini hayata yansıtmak
 • Patanjalı’nin Yoga Sutrasını anlamak
  • Izdırabın tohumları
  • Yoganın sekiz kolu
  • Bir Pratik rehberi olarak Yoga Sutra
 • Yoga hayatını nasıl değiştirir
 • Bhagavat Gita
 • Fonksiyonel Anatomi
  • Hareketin Öğeleri
  • Eklem Hereketleri
  • Eklem Bandhaları
 • Pranik Anatomi
  • Çakralar
  • Koshalar
  • Vayular
 • Temel serileme
  • Serileme prensipleri
  • Sürdürülebilir pratikler serileme
  • Asanaların enerjik etkilerini çözümleme
  • Gelişimi destekleyici seriler hazırlama
  • Asana & Pranayama & Kriya eşleştirmeleri
 • Karmaşık serileme
  • Yaratıcı seriler tasarlama
  • Sadece seri değil, bütüncül bir deneyim tasarlama
 • Asanaların teker teker incelenmesi
 • Asanaya farkındalıklı geçiş
  • Yaygın hatalar
  • Geçişleri pratiğin bir parçası haline getirme
  • Akışkan geçişler
 • Asanlarda farkındalıklı hizalanma
  • Yaygın hizalanma bozuklukları
  • Hizalanma hatalarını nasıl düzeltilir
  • Doğru kas aktivasyonu
  • Asanada derinleşmek
 • Asanaların enerjik ve fiziksel gerekliliklerini belirleme
 • Poz kategorileri & enerjik etkileri
 • Kendine özgü ders verme tarzını oluşturma
  • Farklı ders verme tarzlarını araştırma
  • Neden ders verdiğini keşfetme
  • Ders verme nedeninle tarzını uyumlama
  • Sesini bir paylaşım aracı olarak sahiplenme
 • Egosuz alan yaratma
 • Hatalarınla barışma
 • Ders verme pratikleri ve geri bildirim
 • Hizalanma düzeltmeleri
  • Gelişmeye yer açan düzeltmeler
  • Sözlü düzeltmeler
  • Fiziksel düzeltmeler
 • Yoga eğitmenlik etiği
 • Yoga Eğitmenlik Kariyeri
  • Yoga eğitmeni CV si oluşturmak
  • Yoga eğitmeni olarak vermek istediğin mesajı bulmak ve onu duyurma yöntemleri
  • Ders verme fırsatları yaratmak
 • Doshalar 
  • Vata
   • Dengesizlikleri
   • Dengeleme pratikleri
  • Kapha
   • Dengesizlikleri
   • Dengeleme pratikleri
  • Pitta
   • Dengesizlikleri
   • Dengeleme pratikleri
 • Arınma Pratikleri
 • Beslenme Önerileri
 • Yoga Nidra Nedir
 • Temel Yoga Nidra Teknikleri
  • 61 Nokta
  • 75 Nefes
 • Şifa ve Bilinçaltı Dönüşümü içi Yoga Nidra
 • Farkındalıklı Hatha Yoga dersleri
  • Arınma Pratikleri
  • Güçlenme Pratikleri
  • Ay Pratikleri
  • Güneş Pratikleri
  • Ateş Pratikleri
 • Yoga Nidra Pratikleri
 • Kriya ve Meditasyon Pratikleri
 • Pranayama Pratikleri

 

 

 

 

 

 

Silvia Wojta

1. Seviye Yoga Öğretmenliği Kursu aldım. Öğretmenim Zey, bilgi aktarma konusunda mümkün olabildiğince dingin ve dengeli kalma becerisine sahipti.. Benim tavsiyem, yoga öğretmeni olarak kapsamlı bir eğitim arıyorsanız, Zey ile emin ellerdesiniz. Başarı Garantili.


I took  Yoga Teacher Course Level 1. My teacher, Zey, had the excellent gift in her calm, balanced way of masterfully teaching me, transfer her knowledge. My recommendation, if you are looking for a comprehensive education with a degree as a yoga teacher, then you are in the best hands with Zey. Success Guaranteed.

 

 

 

 

 

Yoga Candır Yogada Ustalık Temel Seviye eğitimi toplam 8 bölümden oluşur:

İdeal olan yoga eğitmenlik eğitimi süresince eğitimin bütün hayatını işgal etmesine izin vermektir. Yoga eğitmenlik eğitimi boyunca her ne yapıyorsan yap, kafanda hep konuştuğumuz konular dönmeli, hayata yoga felsefesinin çerçevesinden bakmalısın. Böylesine yoğun bir içeri çekilme için her bir modülün iki hafta içinde tamamlanmasını öneriyoruz.

 

 

 

 

 

 

Ücret ve Ödeme Seçnekleri:

Yoga Eğitmenlik Eğitimi Ücreti – Peşin: 19500 TL .

*Aralık başına kadar bu fiyat geçerlidir. Aralık başında fiyatlarımız değişecektir.

Yoga Eğitmenlik Eğitimi Ücreti -Taksitli: 4x 5600TL .

Ücrete Dahil Olanlar:

 • 200 saatlik yoga eğitmenlik eğitimi  konu anlatımları.
 • Dijital içereklere 2 yıl boyunca ulaşım.
 • Yoga Eğitmeninin El Kitabı.
 • Birebir online görüşmeler.
 • Ödev takipleri ve kontrolleri.
 • Ders verme pratikleri ve geri bildirimler.
 • İşlenen konulara göre tasarlanmış yoga pratikleri.
 • Yoga Allience onaylı sertifika.

Eğer eğitime arkadaşın senin tavsiyenle kaydolursa ikinizin ücretinden de 1000 TL indiriyoruz.

*Eğer daha önce 200 saatlik bir eğitmenlik eğitimi zaten aldıysan ve bize sertifikanı gösterebilirsen eğitim ücretinden 1500TL indiriyoruz. 

*Kontenjanımız çok sınırlıdır, çünkü her öğrenci ile teker teker ilgileniyoruz. Başvuru formunu doldurduğunuzda bekleme listesine girersiniz. Kontenjan açıldığında fiyatlar değişmiş olabilir. Kayıt yaptırdığınız andaki eğitim ücreti ve koşulları esas alınacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

*İçeriklerimizin büyük bir kısmı dijital olduğu ve ödeme sonrası ulaşımınıza açılacağı için para iadesi yapılmaz.

Başta ben de bunun büyük bir sorun olduğunu düşünmüştüm. Değilmiş. Hem de hiç değilmiş.

Öğrenciler bana kendi asana pratiklerinin videolarını yolluyorlar. Ben de o videoları alıp inceliyorum. Yaptıkları her bir hizalanma hatasını içeren yeni bir video hazırlıyorum. Videonun üzerinde çizgiler çiziyorum, sorunu daire içine alıyorum… Videoya yapmadığım kalmıyor. Öğrenci kendi hatalarını kendi bedeninde gözlemleme fırsatı yakalıyor. Akışın içinde olmadığımız için de tüm hataları işaretleme fırsatım oluyor. Hiçbir şey elimden kaçmıyor :). 

Açıkçası bu yöntemle hizalanma hatalarını çok daha hızlı ve kalıcı bir şekilde düzeltebildğimizi gördüm. İçim çok rahat.

 

 

 

 

 

 

Sarah Trevivian

Zey, 2018’de Bali’deki 200 saatlik YTT’m için inanılmaz eğitmen eğitmeniydi. Dünyanın dört bir yanından 13 yogiden oluşan grubumuzu anında rahat ve evlerinde hissettirdi. Zey’in sakin ve ayakları yere basan bir tavrı var ve kapsayıcı bir ortamda profesyonellik ile sıcaklığı birleştiren bir üslubu var.

Zey’in bir bilgi hazinesi olduğu en başından belliydi. Kapsamlı, yoga felsefesi, teori, anatomi, sıralama ve daha fazlasını içeren kurs materyali konusunda çok rahattı. Kendi içimizde derinlere inmemiz, farklı bakış açıları düşünmemiz ve kalplerimizi böylesine geniş bir yoga dünyasına açmamız için bize meydan okudu.

Doğal olarak, harika asana dersleri de verdi; odayı okuyabilir, dikkatli ve zorlu diziler sunabilir ve anlayışlı ayarlamalar yapabilir.

Zey, tek eğitmenimiz olarak grubumuzla neredeyse bir ay geçirdi. Sadece ihtiyacımız olan materyali öğrenmemizi sağlamak için değil, aynı zamanda onu ilginç, eğlenceli ve anlamlı kılmak için yorulmadan çalıştı. Ayrıca, 60 dakikalık çok yönlü bir ders verebileceğimizi hissederek YTT’yi bitirdik. Ayrıca başkalarıyla ve belki de kendimizle güzel bağlantılar kurarak ayrıldık.

Zey’in sunduğu tüm kursları almanızı şiddetle tavsiye ederim ve teşvik ederim ve keşke ben de orada olabilseydim 🙂


Zey was the incredible teacher trainer for my 200-hour YTT in Bali in 2018. She immediately made our group of 13 yogis from around the world feel comfortable and at home. Zey has a calm and grounded demeanour, and a way of combining professionalism and warmth, in an inclusive environment.
It was clear right from the start that Zey is a wealth of knowledge. She was very comfortable with the course material, which was comprehensive and included yoga philosophy, theory, anatomy, sequencing and more. She challenged us to dig deep within ourselves, consider different perspectives and open our hearts to such a vast world of yoga.
Naturally, she also led fantastic asana classes; able to read the room, offer mindful and challenging sequences, and insightful adjustments.
Zey spent almost one month with our group as our only trainer. She worked tirelessly to ensure we not only learned the material we needed to, but made it interesting, fun and meaningful. We also finished the YTT feeling capable of teaching a well-rounded 60 minute class. We also left having made beautiful connections with others, and perhaps even ourselves.
I would highly recommend and encourage you to take any courses Zey offers, and only wish I could be there too 🙂

 

Tuva Otterlei

Zey çok bilgili ve sevgiyle ve bol mizahla öğretiyor. Öğretme stili eğlenceli ve ilham verici ve bazı ilginç tartışmalara güvenebilirsiniz. YTT’mi onunla sevdim. 


Zey is so knowledgeable and teaches with love and lots of humor. Her teaching style is fun and inspiring, and you can count on some interesting discussions. Loved my YTT with her.

Margrete Laland

Zeynep, 16 kişilik bir grubun harika bir öğretmeniydi. Herkesin sarmalandığını ve desteklendiğini hissettiği güvenli bir alan yarattı. Bu, yoga felsefesine ve öğretilerine yaklaşmak için harika bir öğrenme ortamı sağladı. Kendi hayatından örnekler vererek öğrenme deneyimini derinleştirdi.  Asana uygulaması harika ve çeşitliydi. Öğrettiği harika komutları sayesinde (ki bunları size illa ki öğretecek!) yoğun dört hafta boyunca hiç kimse yaralanmadı. Zeynep olumlu, alçakgönüllü ve bilgili – ve şiddetle tavsiye edilir.


Zeynep was a great teacher of a group of 16 students. She created a safe space where everyone felt held and supported. This enabled a great learning environment for approaching yoga philosophy and teachings. She shared willingly of her own history and background, which enhanced the learning experience. The asana practice was great and varied. Thanks to great cues (that she teaches you!) no one got any injuries during the intensive four weeks. Zeynep is positive, humble and knowledgeable – and warmly recommended.