Gökçe GÖKSU

Gökçe, çocukluğunu ve liseye kadar olan eğitiminiDSCF2444_s İzmir’de tamamladı, üniversite için ise Ankara’nın yolunu tuttu. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini mühendis olarak ODTÜ’de tamamlayıp, içsel arayışını tüm bu süre boyunca sürdürdü.

Aikido ile ODTÜ yıllarında tanışan Gökçe, felsefi derinliğine hayran kaldığı ve kendi görüşlerini iyi yansıttığını düşündüğü bu doğu savaş sanatında 2. Dan siyah kuşak seviyesine geldi. Bu dönemde aralarında Nobuyoshi Tamura’nın da bulunduğu dünya çapında ün kazanmış çok değerli ustalarla çalışma fırsatı buldu, sayısız atölye ve eğitimlere katıldı, eğitimler verdi.

DSCF2563_sBeden, zihin ve ruh arasındaki farkı ve bunların kendi aralarındaki dengelerini keşfedip, bu dengelerin sürekli olarak tartılması ve ayarlanması gerektiğine inandı. Arayışlarını Ashtanga stili ile tanıştığı Yoga ile devam ettirdi. Uzun süre Ashtanga Yoga yapan Gökçe, daha sonra yaşamak için Avustralya’ya taşındı. Avustralya’da Yoga’nın çeşitliliğine ve üretkenliğine hayran kalıp, daha sonra Bali, Endonezya’da eğitmen eğitimlerine katılmaya karar verdi. Kendi tabiriyle cennetten bir parça olan Bali’de, Shades of Yoga yoga okulunda 500 saat sürecek olan yoğun Yoga programına katıldı. Bali Spirit Festivali’nde atölye yapan bir çok ünlü hocayla çalıştı. Simon Borg-Olivier ve Doug Swenson gibi ünlü isimlerle Bandhalar, Yoga anatomisi ve Yin Yoga atölyelerine katıldı. Catherine Wheeler ile çalıştığı Usui Reiki’de son seviye olan ustalık seviyesine yükseldi. Başarı ile tamamladığı Yoga Alliance RYT 200 ve RYT 300 eğitimleri ile Gökçe, Yoga Alliance onaylı RYT500 yoga eğitmeni olarak Türkiye’ye geri döndü.

Yoganın hayat boyu süren bir eğitim olduğunu bilen ve bu yolda güç ve esnekliği dengeli bir şekilde ekip büyütmesi gerektiğine inanan Gökçe, Ankara ve İzmir’de çeşitli boyut ve seviyede gruplara özel ve sınıf dersleri veriyor. Düzenli olarak Bali’ye yaptığı seyahatlerini sürdürüp, Reiki ve Yoga eğitimlerine devam ediyor.

f6e73401a1430c9d71cca63768707dadYoga; beden, zihin ve ruhta güç ve esnekliğin, dengeli ve güvenli bir şekilde ekilip büyütülmesidir.

Gökçe GÖKSU” üzerine bir yorum

  1. Yogayla tanışacağım günü iple çekiyorum ! Belki de hazır hissetmediğim için o günü bekliyorumdur. Bir başlasam sanki hiç bırakmayacakmışım gibi hissediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir