Zeynep İNCİR

RYT500
Zeynep & Yoga

10686598_10153177416058637_531346404454419134_nYoga ile 2008 yılında Ashtanga yoga yaparak tanıştım. O sırada oyunculuk yaptığım için kendi bedenimle ilgili yeni keşifler yapmamı sağlayan, nefes kontrolümü çok hızlı bir şekilde geliştiren yoga daha ilk günden bana mucizevi bir şey gibi göründü. Üyesi olduğum tiyatro topluluklarında yürüttüğüm beden çalışmalarına elimden geldiğince yogayı da kattım.

Daha o yıllardan beri hayalini kurduğum eğitmenlik eğitimini ise ancak 2015 baharında tamamlama fırsatı buldum. Yoga Alliance onaylı 500 saat eğitmenlik eğitimimi, Bali’de her gün sabahtan akşama yogayla, yoga felsefesiyle yatıp kalkarak tamamladım. Bali’de kaldığım süre boyunca Si
mon Borg-Olivier, Doug Swenson gibi dünyaca ünlü yoga üstadlarıyla yin yoga ve bandhalar konusunda daha detaylı çalışma fırsatı yakaladım. Meditasyonu, yoga anatomisini ve Yoga felsefesini daha derin bir şekilde kavradım. Kendim için düzenli bir yoga pratiği oturttum ve içinde bulunduğum ana odaklanmayı öğrenmeye başladım.

Son iki senedir, insanın keIMG-20150402-WA0014bundini bedeninin içinde evinde gibi hissetmesi nasıl bir hismiş onu deneyimlemeye ve yoganın daha derin ve beklenmedik ‘mucizelerine’ tanık olmaya başladım. Yoga sayesinde kendi içimde başka bir can buldum. Yogaya başladığımdan beri herkes en az bir kere yoga yapsın, bir denesin diye çok istedim, çok kişiyi teşvik ettim. Yoga yapmak isteyenlere nasıl yol gösterebileceğimi öğrendiğimden beri, içimdeki istek bir tutkuya dönüştü. Bu tutkuyla ders veriyor ve kendimi bu alanda her geçen gün biraz daha geliştirmek için çabalıyorum.

Beraber yoga yapalım mı?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir