Yoga Candır

Ruhun 4 Arzusu

Son baharın sararan yaprakları arasındaki gizli bir vadide, geceleri yıldızlara hiç olmadığın kadar yakın olabileceğin, gündüzleri ise yoga ile kendi iç sesini ve ruhunun en derin arzularını dinleyebileceğin gizemli bir mekana gelmek ister misin?

Adını dağ perilerinin mistik isminden almış, enerjisi kuvvetli ve huzur dolu bir vadide Kaş’a tepeden bakan, sadece 10 dakikada denize ulaşabileceğin ama bir yandan da kendi pratiğinle başbaşa kalabileceğin Oread Garden, bu sene bizi bu sefer Ekim ayında misafir ediyor 🙂

Kalıcı ve sürdürülebilir mutluluğun formulu herkes için farklı. Hepimiz geriye dönüp baktığımızda “yaşamaya değer bir hayatım oldu!” demek istiyoruz. Peki bu hayatı kendimiz için nasıl inşaa edeceğiz?

Ruhun 4 Arzusu kampında ilk iş ruhunuzun en derin arzularını keşfetmek olacak. Daha sonra da önünüzdeki engelleri ve bunları kaldırmak için neler yapabileceğinizi anlayacağız.

3 günlük teorik derslerde tamamlayacağımız bu arayış aslında kişisel bir çözümleme. Bir takım teknikleri kullanarak yapacağımız bu çalışma süresince kimi zaman şiir yazacak, kimi zaman hayatını tanıdığın ve çok sevdiğin dostlarının/ailenin ağzından dinleyeceksin. Bireysel bir yolculuk olacak bu çalışmada, grup çalışmaları yer almayacak. Dolayısıyla bulduğun ipuçları ve sonuçlar tamamen sana ait, senin içinden gelen ve hiç bir şekilde yönlendirilmeden ulaştığın çözümlemeler olacak.

29 Ekim tatiline denk gelecek olan 3 gece 4 günlük bu kampta, her gün dolu dolu Asana, Pranayama ve Meditasyon ile geçecek. Köklerini kadim Tantra, Yoga, Samkhya ve Ayurveda bilgelerinden alan Tantrik Hatha Yoga dersleri, her bedene uygun yoga pratiği, pranayama uygulamaları ve kriya meditasyonu ile seni dağ perileri Oread’a biraz daha yakınlaştıracak.

Pratikler katılımcılara özel olmakla birlikte, isterseniz aileniz ile birlikte katılım sağlayabilirsiniz. Kamp alanı çocuklar için güvenli ve eğlenceli bir ortam sunmaktadır. (gürültü ve pratiği engellememek kaydıyla :D)

İşimiz çok, programımız yoğun 🙂 Detaylar aşağıda:

Kamp Programı

Perşembe, 28 Ekim 2021
12:00-14:30 Kampa giriş ve yerleşme
15:00-17:30 Tanışma & giriş
18:00-19:30 Akşam yoga pratiği (Asana, Pranayama ve R4A meditasyon çalışması)
20:00-21:00 Akşam Yemeği

Cuma, 29 Ekim 2021
08:00-10:00 Sabah yoga pratiği (Asana, Pranayama ve R4A meditasyon çalışması)
10:30-11:30 Kahvaltı
11:30-14:30 Ruhun 4 temel arzusu teorik çalışması
14:30-18:00 Serbest Zaman
18:00-19:30 Yin yoga pratiği (ve R4A meditasyon çalışması)
20:00-21:00 Akşam Yemeği

Cumartesi, 30 Ekim 2021
08:00-10:00 Sabah yoga pratiği (Asana, Pranayama ve R4A meditasyon çalışması)
10:30-11:30 Kahvaltı
11:30-14:30 Ruhun 4 temel arzusu teorik çalışması
14:30-18:30 Serbest Zaman
18:30-19:30 Yoga Nidra pratiği (ve R4A meditasyon çalışması)
19:30-20:00 Ateş seramonisi
20:00-21:00 Akşam Yemeği

Pazar, 31 Ekim 2021
07:30-09:00 Sabah yoga pratiği (Asana, Pranayama ve R4A meditasyon çalışması)
09:30-10:30 Kahvaltı ve ayrılış

Covid-19 Önlemleri!

* Tüm bungalovlar, ortak alanlar ve yoga şala, Şifa İlaçlama tarafından düzenli olarak Biocan A kullanılarak ilaçlanmaktadır.
* Bungalovlarda yatak kapasitesine bakılmaksızın en fazla 2 kişi konaklama yapılacaktır. Fakat daha büyük olan bungalovlarda aileler ya da arkadaş grupları, talep ederlerse, daha kalabalık gruplar halinde konaklayabilecektir. (2-6 kişi konaklama kapasiteli bungalovlarımız bulunmaktadır)
* Yoga pratikleri sırasında maske kullanılmayacak fakat ortam sürekli olarak havalandırılacaktır. Diğer atölye ve dersler açık havada düzenlenecektir.
* Misafirlerimizden kişisel hijyen ve sosyal mesafe kurallarına özen göstermelerini rica ediyoruz.

Kamp Ücreti ve Konaklama Seçenekleri

Oread Garden’ın birbirinden farklı evleri sizlere 3 tip/tarz konaklama seçeneği sunuyor.

Ahşap ev/Bungalov
Kendi çadırınız

Kurs + Kamp Ücretleri:

Ahşap ev/bungalovda konaklama (2 kişi paylaşımlı) ve dersler
Toplam kişi başı kamp ücreti: 1620 TL
Kendi çadırınızda konaklama ve dersler
Toplam kişi başı kamp ücreti: 1170 TL

Kursa katılmayacak misafirlerimiz için toplam konaklama + 2 öğün yemek ücretleri

Ahşap ev/bungalovda (2 kişi paylaşımlı) konaklama
Toplam kişi başı konaklama ücreti: 1220 TL
Kendi çadırınızda konaklama
Toplam kişi başı konaklama ücreti: 770 TL

* Tüm konaklamalara sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Kahvaltıda çay sınırsızdır.
* Günlük 1L su ve 1 bardak kahve kamp ücreti içindedir. Diğer tüm harcamalar ekstra olacaktır. Kamp alanına dışarıdan yiyecek ya da alkolsüz içecek getirmek serbesttir.
* Ücretler kişi başıdır. Kesin kayıt için kişi başı 500 TL kapora alınacaktır. Kaporaların aşağıda belirtilen istisnalar dışında geri ödemesi yoktur. 
* Ülke gündemi yakından takip edilmekte olup, kampa katılımı kısıtlayıcı bir durum gerçekleştiğinde kamp iptal edilebilecektir. Bu durumda alınmış olan kaporaların tamamı geri ödenecektir.
Konaklamaya aileniz ile birlikte katılabilirsiniz. Kamp alanı çocuklar için güvenli bir ortam sunmaktadır. Çocukların pratikleri engellememesini ve gürültü yapmamalarını sağlama sorumluluğu ise en hassas olduğumuz husus olarak siz ailelere ait olacaktır 😀
* Akşam yemeği öncesindeki yoga pratiği teorik kısıma katılmayan misafirlerimize de açık olacaktır \o/.
Ahşap ev/bungalovlar 2 kişi olacak şekilde paylaştırılacaktırBazı bungalovlar 6 kişiye kadar yatak kapasitelidir, eğer daha kalabalık bir grup olarak aynı bungalovda konaklamak istiyorsanız organize edebiliriz. Ev arkadaşınızı kendiniz belirleyebilir ya da ayarlamayı bize bırakabilirsiniz 🙂
* Ahşap ev ve bungalovlarda tuvalet ve duş imkanı vardır. Çadır seçeneği için ortak tuvalet ve duş kamp alanında bulunmaktadır.
* Tüm yemekler vegan opsiyonlu vejetaryen olarak sunulmaktadır. Glutensiz yemek ya da diğer özel diyetlerinizi bize önden bildirirseniz sizin için ayarlama yapmaktan mutluluk duyarız.
* Kaş merkeze 10 km mesafede bulunan Oread Garden’a ulaşım ve Kaş transferleri ücrete dahil değildir. Grup varışları organize edilebilirse toplu transfer düzenlenecektir. Kamp alanı kara yoluyla ulaşmak için çok müsaittir.

Eğitmenler Hakkında

Eğer bizi tanımıyorsanız aşağıda kendimizle ilgili bir iki paragraf bilgi vermeye çalıştık. Sizlerle tanışmak için sabırsızlanıyoruz :). Eğer bu süre zarfında bizimle daha önce tanışmak, soru sormak, iletişime geçmek istiyorsanız “Program”daki derslerimizden birine katılabilir ya da İletişim kısmından bize yazabilirsiniz.

Gökçe Göksu

Gökçe, İzmir doğumlu, deniz ve doğa aşığı. Hep “şeylerin” nasıl çalıştığını ve yaşamla doğayı dengede tutan nasıl gizemli güçler olduğunu merak etti. Bu merak Gökçe’yi önce mühendis olmaya ve sonra bilimin ötesindeki bilinmezlikleri aramaya itti.

ODTÜ’den mühendis olarak mezun olup, büyük şirketlerde mühendislik yapan Gökçe, hep hayatın anlamını öğrenmek istedi. “Neden?” sorusuna cevap aradığı bu uzun süreçte sağlıklı ve dengeli bir hayat yaşayabilmek için doğu sanatlarına ve felsefelerine çekildi. Üniversitede Aikido öğrenmeye başladı. 10 yıl kadar Aikido çalıştıktan sonra, Japonya Aikikai tarafından verilen 2. Dan siyah kuşağı almaya hak kazandı.

Yoganın bütüncül hayat anlayışı, daha sonra Gökçe’yi kendisine çekmekte hiç zorlanmadı. Bir kaç sene yoga çalıştıktan sonra, ilk eğitmenlik eğitimi için Bali’ye gitti. Yoganın arkasındaki uçsuz bucaksız bilgi birikiminden büyülenen Gökçe, Bali’de iki aydan fazla süre kalıp iki ayrı eğitmenlik eğitimi bitirdi ve RYT500 olarak Türkiye’ye geri döndü.

Türkiye’de Yoga Candır’ı Zeynep’le birlikte kurduktan sonra Bali’de ve Türkiye’de sayısız ders ve atölyeler verdi. Çeşitli atölye ve eğitmenlik eğitimlerinde öğretmen ve asistan oldu. Yoga Alliance E-RYT500 sertifikası sahibi Gökçe, dünyanın farklı lokasyonlarında Rod Stryker, Meghan Currie, Kino MacGregor, Doug Swenson, ve Simon Borg-Olivier gibi isimlerle çalıştı ve çalışmaya devam ediyor.

Gökçe aynı zamanda Mikao Usui’nin öğretilerini takip eden ve sevgi dolu şifacılar yetiştiren 3. seviye bir Reiki Ustası. Ayrıca sınırsız bilim ve bilgi birikimi ile büyülendiği Astroloji’nin de hayat boyu öğrencisi ve bu alanda çeşitli atölyeler düzenliyor.

Bugün, Yoganın bütüncül yaklaşımı, Aikidonun kadim denge bilimi, Reikinin iyileştirici gücü ve yıldızların bilimini harmanlayan Gökçe, öğrencilerine “şeylerin” biribiri ile ilişkisini, kendi eşsiz yaklaşımı ve anlayışı ile öğretmeye devam ediyor.

Zeynep İncir

Sanırım özgeçmişimin en ilgi çekici kısmı son iki yıl. Son iki yılımı Bali’de uluslararası bir okulda (Shades of Yoga) yoga eğitmenleri eğiterek geçirdim. Eğittiğim birbirinden muhteşem yoga hocalarının dünyanın dört bir yanında dersler veriyor, stüdyolar açıyor olması beni gururlandırıyor.

Bali’de geçirdiğim süre boyunca Meghan Currie, Dylan Werner, Octavio Salvado, Simon B’org-Olivier gibi dünyaca ünlü yoga eğitmenlerinin atölyelerine katılma fırsatı buldum. Ayurvedik yaşam, Sky-high yoga, yin yoga eğitmenliği, mayofasyal hareket eğitimi gibi eğitimlerin nicelerine sonsuz bir öğrenme isteğiyle katıldım. Son olarak da The Practice Bali’de Tantric Hatha Eğitmenlik Eğitimi aldım ve evime geri döndüm.

Akademik hayatıma tıpkı Gökçe gibi ODTÜ’de mühendislik eğitimi alarak başladım ve mezun oldum. Bu uzun yıllar önceydi ve ilk fırsatta mühendislik yapmak yerine, öğrenci kalma yoluna adadım kendimi. Ankara Üniversitesi DTCF’de Tiyatro Tarihi ve Teorisi okudum. Yetmedi ODTÜ Felsefe Bölümü’nde yüksek lisansa başladım.

Öğrenmek ve öğrendiklerimi paylaşmak için bitmek tükenmek bilmeyen bir istek duyuyorum. Eğer bize katılırsanız sizinle paylaşmak istediğim pek çok şey biriktirdim.